PROJEKT WSPÓŁPRACY  

   

KALENDARZ  

Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

OBSZAR DZIAŁANIA  

   

facebook  

facebooknew

   
W dniach 10-12 września członkowie LGD "Królewskie Ponidzie" uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do LGD "Zielony Pierscień" gdzie zorganizowana została prelekcja „Sposoby wykorzystania lokalnych zasobów w efektywnym wdrażaniu LSR” oraz spływ kajakowy na Wieprzu na odcinku Baranów - Kośmin w woj. lubelskim.
Podczas wyjazdu studyjnego dla przedstawicieli LGD, przeprowadzona została prelekcja nt. turystyki wodnej, zaprezentowane zostały wytyczne do budowania marki turystycznej opartej na potencjale turystyki wodnej oraz wykorzystanie turystyki wodnej jako elementu produktu turystycznego obszaru. Wyjazd był dla uczestników okazją do obserwacji dobrych praktyk w innych regionach Polski oraz stworzył możliwość przeniesienia sprawdzonych rozwiązań marketingowych na obszar realizacji projektu ŚWiAT. Wizyta studyjna była również okazją poznania dobrych wzorców, praktyk i rozwiązań związanych z turystyką aktywną, w tym wodną. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami turystycznymi stosowanymi na Lubelszczyźnie. Celem wyjazdu było omówienie istotnych spraw związanych z funkcjonowaniem LGD oraz zapoznanie uczestników z turystyką regionu lubelskiego. Uczestnicy dowiedzieli się jak można rozwijać swoje społeczności wykorzystując lokalne zasoby (w tym walory przyrodnicze regionów), co przyciąga turystów i jak aktywnie chronić środowisko, jak wpływać na zachowania ludzi zgodne z poszanowaniem środowiska naturalnego. Uczestnicy zapoznali się z metodami oznakowania i promocji szlaków wodnych.
Wyjazd zorganizowany został w ramach Projektu Współpracy z lokalną grupą działania pn ŚWiAT - Świętokrzyska Wspólna i Aktywna Turystyka.
Doskonała pogoda i cudowne nastroje uczestników sprawiły, że wyjazd na długo zapadnie w pamięć!
 
tablica
 
prezentacja
 
prezentacja1
 
prezentacja2
 
IMG 20210915 WA0100
 
brzeg
 
ruszamy
 
prezes
 
spływ1
 
spływ2
 
spływ4
 
spływ6
 
po spływie2
 
po spływie
   

UE               LEADER                                               PROW 2014 2020 logo kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 
Strona internetowa opracowana przez LGD "Królewskie Ponidzie" współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej 

w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, 
poddziałania 19.1 
Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

© KRÓLEWSKIE PONIDZIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA